Lazer Kesim Makinesi

You are here:

Uygulamanıza özel kesim

En hassas boyutlarda, kusursuz kesim için tasarlandı.

İşletmeniz için seçenek

Kısa Çalışma Süresi
Kolay Kullanım Modu

Aradığınız Tüm Özellikler

Zorlu seri üreti uygulamaları için geliştirdiğimiz hassas lazer kesim makineleri üretiyoruz.

%100 Güvenli

Operatörlerin güvenliği için, iş sağlığı ve güvenliğine dair tüm ayrıntılar düşünüldü.

KUSURSUZ LAZER KESİM

İngilizce bir kelime olan LASER, “Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Türkçe karşılığı ise radyasyonun uyarılmış emisyonuyla ışık yükseltmesi olmaktadır.  Günümüz endüstri dünyasında lazer kullanımı, plakaları kesme işlerinde sıkça görülmektedir ve lazer kesim makinesi de bu işi yapar. Lazer kesim ile; yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plaka kesme işlemi son derece doğru biçimde, mükemmel bir kalitede, çok küçük bir kenar genişliğinde ve küçük ısı etkisi ile yapılabilmektedir. Lazer kesim makinesi, çok karmaşık şekilleri ve küçük plakaları da kesmeyi mümkün hale getirmiştir. Kesme kalitesini etkileyen pek çok parametre olsa da, lazer kesim işlemiyle kaliteli, güvenilir ve kusursuz bir kesim işlemi gerçekleştirilebilir.

Karbondioksit lazer tezgahlarında, karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulmuş olan lazer ışını sayesinde çeşitli tezgahlarda yapılmakta olan kesim işlemine lazer kesim deniyor. Bu biçimde elde edilen lazer ışını, kesimde uygulama alanlarında artışlar yaşanmasını sağlıyor. Lazer kesim makinesi ile üretim yapılmasında ki en büyük sebepler arasında; üretim hatasını minimum düzeye indirmesi, seri üretim imkanı vermesi, otomasyona geçişi sağlaması sayılabilir. Lazer kesim sayesinde, gerçekleşecek olan kesme işlemlerinden aparat ve kalıptan tasarruf imkanı da vardır. İnsan kaynaklı hataları ortadan kaldıran lazer kesimin; fason, ahşap, CNC kesim gibi çeşitli yöntemleri bulunur.

Lazer kesim makinesi ile nikel alaşımları, çelik, krom, titanyum, paslanmaz çelik, alüminyum ve alaşımları vb. malzemelerin de kesme işlemleri yapılabilir. Yazılım kullanılarak yapılacak olan kesimlerde süre avantajı elde edilebildiği gibi karmaşık parçalar da kolayca kesilip hazırlanabilir. Lazer kesim makinesi, cam yada metalden olan bir tüp içerisinde bulunan lazer kaynağına elektrik vererek ışın halini almasını sağlamaktadır. Bu sayede oluşan ışın ise ayna ve merceklerle istenilen alana taşınır. Bu da alana yerleştirilmiş olan metal, ahşap, pleksi, cam gibi öğelerin istenilen ölçü de kesim, kazıma veya yakılması işlemini yapar. Makine gövdesi ebatları açısından farklı modeller bulunur. Kalıp maliyetini ortadan kaldırması, kusursuz denebilecek bir iş çıkarması, oldukça hızlı bir şekilde gereken işi hazırlaması nedeniyle farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Lazer kaynağı, makine gövdesi, hareketli motorlar, soğutma, güç kaynağı, vakum motoru, kontrol kartı gibi bileşenlere sahip olan lazer makinesini günümüzde birçok endüstriyel sektörde üretim maksatlı olarak kullanımda görebiliyoruz. İşleriniz için lazer makinası kullanımına karar verirken; ilk olarak fiber lazer markalama makinesi, UV lazer markalama makinası, karbondioksit lazer gibi modellerden hangisini kullanmanız gerektiğini belirlemelisiniz. Sonrasında ise kaynatacağınız malzemelerin kalınlıklarını belirlemeli, hatta bu kalınlığı biraz fazla tutmalısınız. Elbette yapacağınız işe bağlı kaç watt güç harcayacağınızı belirleyerek alıma yönelmelisiniz. Bir lazer kesim makinesi sahibi olduğunuzda yaratıcılığınıza bağlı olarak; Yeni ürün oluşturmak: ihtiyacınıza uygun her türlü modeli çıkarabilir, ürünler üzerine desen yazdırabilir, zevkinize göre şekil çizdirebilir, yazı yazdırabilirsiniz. Üreteceğiniz ürüne dilediğiniz şekli verebilir ve 3D ürünler çıkarabilirsiniz