Fiber Lazer Kesim Makineleri

You are here:

Mükemmelliyeti Arayanlara

Standart Ekipman İçeriği

Tüm Makinelerimizde Bulunan Genel Komponentler
 • 19" LCD TTF Dokunmatik Ekran
 • Ürüne ve Üretime Özel Yazılım
 • ............ Kesim Kafası
 • Değiştirilebilen Kesim Tablası
 • Kullanılacak Gazı Belirleyen Gaz Sistemi
 • Chiller Soğutma Sistemi
 • Duman Emiş ve Tahliye Sistemi
 • İş Artıkları (Curuf) İçin Hazne ve Araba

Talebe Özel Ekipman İçeriği

Makinelerimize Proje ya da Müşteri Bazlı Eklenen Komponentler
 • Işık Ayarlama ve Merkezleme Sistemi
 • Bir ya da Çok Eksen İçin Motor Sistemi
 • Lazer Güvenlik Sistemi
 • Piercing Sensörü
 • Malzeme ve Sac Yükleme Otomasyonu
 • Kompresör ve Ekimpanları
 • Projeye Bazllı Özelleştirilmiş Diğer Parçalar
 • Kontrolöre Özel Yazılım

Farklı güç seçeneklerine sahip olabilen fiber kesim makinesi; düşük enerji tüketimi, hızlı kesim kapasitesi ve minimum bakım maliyeti ile öne çıkmaktadır. Fiber lazer kesim makineleri, metal levha sac kesimi yapar. Günümüzde birçok makine imalatçısı, metal eşya üreticileri bu makineleri alüminyum, titanyum, paslanmaz çelik, karbon çelik, bakır, pirinç gibi metal sac levhaların kesimi için kullanıyor. Fiber kesim makineleri, metali istenen bir şekle kesme işlemini; lazer ışınını metal sacın yüzeyine ışınlayarak gerçekleştiriyor.

Fiber lazer kesim makineleri; erbiyum, terterum, neodim, tulyum, praseodim, holmium veya disprosiyum içeren bir fiber optik kablonu kullanarak çalışmasını sürdürür.  Bu lazer makinesinin merkezinde kullanılan şey, elyaftır. Gaz lazerleri ve kristal lazerlerden farklı olarak fiber lazerler,  daha yararlı olduğu olgusu ile piyasaya çıkan en yeni lazer türü olarak gösterilebilir. Farklı tür lazer kesimlerine göre çok hassas çalışmalar sürdürülmesi isteniyorsa, fiber kesim makineleri tercih edilmelidir. Lazer ışın elyafın çekirdeğinde kaldığından, ultra-odaklanabilen düz bir ışın tutma olanağı verir. Bu durum da, lazerle kesme gibi uygulamalar için mükemmel derecede hassas çalışma çıkmasını sağlar.

Fiber lazer kesim makinalarının kullanımına; havacılık, elektronik, elektrikli ev aletleri, metro aksesuarları, otomobiller, gıda makineleri, tekstil makineleri, inşaat makineleri, hassas aksesuarlar, gemiler, metalurji ekipmanları, asansörler, ev aletleri, el sanatları hediyeleri, dekorasyon, reklam, metal dış işleme, mutfak işleme ve diğer imalat ve işleme endüstrilerinde rastlayabiliyoruz. U kadar popüler olmasını sağlayan avantajları elbette bulunuyor. Ekonomik olması, enerji tasarrufu ve çevre koruma imkanı vermesi, yüksek hassasiyet ile kusursuz biçimde parçaları kesmesi avantajların başında geliyor. Aynı parçaların üretimi için geleneksel işleme aletleri kullanılması ile karşılaştırılacak oluşa, personelin iş yükünü azaltıyor ve üretimi daha kısa sürede tamamlıyor. Özellikle işleme malzemesi olarak kullanılan malzemelerin kalınlığı, fiber lazer kesim makinesi için sorun olmaz. Fiber lazer kesim makinesi çalışma hızı dakikada 100 metreye ulaşabilir bu verimlilikle yüksek ekonomik fayda elde edilir. Sahip olduğu mükemmel ışın kalitesi sayesinde, küçük odak nokta, ince kesme hatları, yüksek iş verimliliği ve daha iyi işleme kalitesi elde edilir. Kullanım maliyetleri ve bakım maliyetleri oldukça düşüktür. Lazer kesimlerini oldukça düşük gürültü ile gerçekleşir.

Fiber kesim makineleri için en önemli avantaj olarak enerji verimliliği gösterilir. Bu lazer makinalarında; komple bir katı mamul, tek bir tasarım için karbondioksit lazer kesimden daha yüksek elektro-optik dönüştürme verimliliğine sahip olacak biçimde kesilir. Karbondioksit kesme sistemine göre kullanıcılarına %25 ile %30 arasında daha yüksek güç verimliliği sağlar. Bu durum başka bir ifadeyle, fiber kesim sisteminin karbon dioksit kesme sisteminden yaklaşık 3 – 5 kat daha az enerji tüketmesi demektir. Enerji verimliliği oranı ise % 86’dan daha yüksektir.

 

Numaranızı Bırakın, Sizi Arayalım

Tüm ürünlerimiz hakkında detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İsminiz
Field is required!
Numaranız
Field is required!