Karbondioksit (CO2) Lazer Kesim Makineleri

You are here:

Mükemmelliyeti Arayanlara

Standart Ekipman İçeriği

Tüm Makinelerimizde Bulunan Genel Komponentler
 • 19" LCD TTF Dokunmatik Ekran
 • Ürüne ve Üretime Özel Yazılım
 • ............ Kesim Kafası
 • Değiştirilebilen Kesim Tablası
 • Kullanılacak Gazı Belirleyen Gaz Sistemi
 • Chiller Soğutma Sistemi
 • Duman Emiş ve Tahliye Sistemi
 • İş Artıkları (Curuf) İçin Hazne ve Araba

Talebe Özel Ekipman İçeriği

Makinelerimize Proje ya da Müşteri Bazlı Eklenen Komponentler
 • Işık Ayarlama ve Merkezleme Sistemi
 • Bir ya da Çok Eksen İçin Motor Sistemi
 • Lazer Güvenlik Sistemi
 • Piercing Sensörü
 • Malzeme ve Sac Yükleme Otomasyonu
 • Kompresör ve Ekimpanları
 • Projeye Bazllı Özelleştirilmiş Diğer Parçalar
 • Kontrolöre Özel Yazılım

Farklı türdeki malzemeleri düşük maliyetle ve hassas biçimde kesilmesine imkan veren karbondioksit (CO2) lazer kesim makineleri, bir anlamda son yıllarda üretimi dönüştüren makinelerdir. Genel olarak elektrik enerjisiyle çalışmakta olan bu lazer kesiciler, lazer ışınını büken ve hedefine yönlendiren bir dizi ayna ve mercek içeren bir cam tüpten oluşmaktadır. Kontrol ise lazer ışını için yazılım kullanılarak, bir CAD vektör dosyasından CNC yani bilgisayar sayısal kontrollü talimatlarla gerçekleştirilmektedir. Bu talimatlara bağlı olarak CO2 lazer ışınları, paslanmaz çelik gibi düz malzemeleri kesmek veya kazımak için kullanılmaktadır. Karbonmonoksit (CO2) laser kesim makinaları kesme işlemini; malzemenin çok ince ayarlı yakılması, eritilmesi veya buharlaştırılması şeklinde tamamlamaktadır.

Bu tür lazer kesim makineleri, en eski gaz lazerlerinden biri olarak gösterilebilir. Bu lazer kazıma makineleri ve kesiciler son derece hassas olduklarından; ahşap, plastik, metal ve kağıt gibi aklınıza gelebilecek hemen her malzemede tasarımlar, dekorasyonlar ve benzeri ürünleri elde etmek amacıyla kullanılabilmektedir. veren karbondioksit (CO2) lazer kesim makineleri ile; dar odaklanmış kiriş, metal alaşımlı plakanın her tür ve kalınlığından karmaşık şekiller oldukça hassas biçimde kesilebilmektedir. i kesebilir. Bir lazer ışını, Ürettiği yüksek yoğunluğa sahip lazer ışını sayesinde ve tek dalga boylu ışıktan yapıldığı için bu kadar verimli bir özellik sunabilmektedir. Çalışma yapısında lazerin kesme kafasında bulunan kavisli bir ayna, ışını meme deliğinden geçime görevini yerine getirir. Bu lazer kafası kesilecek olan plakanın üzerinden geçerken, lazer ışını noktayı tam olarak kesmektedir. Oluşan döküntüler nitrojen gibi sıkıştırılmış bir gaz kullanılarak dışarı atılır. Odak noktası elde etmek için makinenin küçük miktarlarda otomatik olarak kaldırıldığı ve alçak seviyeye düşürüldüğü izlenebilir. Ortaya çıkan yüksek güç yoğunluğu ile elde edilen sıcaklık, metal alaşımlı levhayı hızla eritmekte yada buharlaştırmaktadır.

Ayarı iyi yapılan bir karbondioksit (CO2) lazer kesim makinesi ile kesimin kalitesini ve bitimini değiştirmek mümkündür. İnce ve sağlamlığı alan malzemeler için gücü azaltma yoluna gidilebilir. Kesimlerin kenarlarında oluşabilecek olan yanmayı önlemek için de kesme hızını yavaşlatılabilir.

Karbondioksit (CO2) lazer kesim makineleri ile kağıt, kontrplak ve akrilik gibi çok çeşitli malzemeleri kesmek veya kazımak için kullanabilirsiniz. Metalleri, endüstriyel boyutlu olan modellerle rahatça işleyebilirsiniz. Prototip parçaları yüksek hacimli bir üretim aşamasına geçmeden üreterek test edebilirsiniz. Çoğu imalat işinde vazgeçilmez bir üretim sürecini tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Bu tür lazer kesicilerin avantajları arasında; temassız biçimde malzemeler üzerinde işlem yapmanızı sağlaması, malzemeye ve makineye minimum zarar vererek üretimin tamamlanmasını, düşük güç tüketimi, bakım maliyetlerinin ve yedek parçalarının düşük olmasını, temiz kesimlere ve pürüzsüz bir yüzeye sahip son derece hassas kesimler yapmasını gösterebiliriz. Üretimde farklı bir boyuta geçmek için en iyi seçenekleri sunar.

Numaranızı Bırakın, Sizi Arayalım

Tüm ürünlerimiz hakkında detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İsminiz
Field is required!
Numaranız
Field is required!